Co warto wiedzieć o wynajmie samochodu?

Dla wielu osób wypożyczenie auta najczęściej kojarzy się z urlopem spędzonym w innym mieście. Gdy wraz z rodziną lub znajomymi planujemy swoje wolne dni bierzemy pod uwagę kilka czynników i udogodnień. Jednym z nich jest właśnie wynajem samochodu. W naszym kraju tego typu usługi stały się ostatnio bardzo popularne, dzięki czemu auto można wypożyczyć w każdym dużym mieście. W związku z dużym zainteresowaniem wynajmem samochodów dobrze jest zapoznać się z informacjami, które mogą okazać się przydatny przy wyborze wypożyczalni.

Na co zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnię?

 

Przede wszystkim, zanim zaczniemy zastanawiać się nad wyborem firmy, warto wiedzieć na czym polega umowa najmu. Wynajmując samochód należy podpisać specjalny dokument, w którym zawarta jest informacja, że wynajmujący zobowiązuje się do oddania samochodu najemcy, który będzie korzystał z samochodu przez określony czas i zobowiązuje się do zapłaty za wynajem. Każda dobra firma podpisuje z klientem umowę.

 

Ważne jest również, aby mieć ukończone 18 lat i posiadać ważne prawo jazdy. Przy podpisywaniu umowy należy również potwierdzić swoją tożsamość ważnym dokumentem – dowodem osobistym lub paszportem. Warto jednak zwrócić uwagę na regulamin danej firmy, ponieważ niektórzy wynajmujący oferują wypożyczenie aut od 21. roku życia.

 

Równie ważnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wypożyczaniu samochodu jest koszt wynajmu i opłaty wliczone w tę kwotę. Informacje podane na stronie wypożyczalni powinny być jasno określone. Właśnie dlatego dobrze zapoznać się wcześniej z tym, czy interesujące nas dodatki, takie jak ubezpieczenie drugiego kierowcy, wypożyczenie fotelika dziecięcego czy GPSa, są dodatkowe płatne.

Wynajem samochodów – jak to wygląda?

 

Osoby, które pierwszy raz postanawiają wynająć samochód, czy to na wakacje czy podróż służbową, mogą mieć problem z tym jak właściwie wynająć auto. Otóż można zrobić to najczęściej na dwa sposoby – przez stronę internetową wynajmującego lub telefonicznie. Niektóre firmy akceptują również kontakt mailowy i porozumiewają się z klientem w ten sposób. Kolejnym ważnym aspektem jest rezerwacja auta z przynajmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu nie trzeba martwić się tym, że interesujący nas model samochodu nie będzie dostępny. Dodatkowo wiele osób zastanawia się czy jest możliwe podstawienie auta w dane miejsce. Coraz więcej firm oferuje taką opcję, ułatwiając klientom transport głównie z lotniska lub dworca PKP. Dzięki temu wynajem możliwy jest przez całą dobę.

Comments are closed.