Jaki model samochodu wypożyczyć?

Mówiąc o wynajmie samochodu z wypożyczalni najczęściej wspomina się o cechach dobrej wypożyczalni lub czym kierować się przy wynajmie. Rzadko kiedy można znaleźć pomocne informacje na temat najlepszych modeli aut, przeznaczonych do danych celów, a jest to równie ważne przy wyborze samochodu, co inne kryteria. Pytanie zatem brzmi – jaki model auta wypożyczyć?

To pytanie nie należy do najłatwiejszych do udzielenia jednoznacznej odpowiedzi. Pracownicy w wypożyczalniach często nie wiedzą jak odpowiedzieć klientom na to pytanie, głównie ze względu na indywidualny gust najemcy i cel wypożyczenia. Warto zatem samemu zwrócić uwagę na najważniejsze czynniki, którymi dobrze się kierować.

Modele samochodów dostępne w wypożyczalniach

 

Przede wszystkim przed wyborem modelu samochodu należy ustalić do czego będzie nam on potrzebny. Inne auto przyda się na wakacjach rodzinnych, a inne podczas podróży służbowej. Oznacza to zatem, że podczas urlopu lepszym wyborem będzie samochód przyjazny dzieciom, przestronny i komfortowy. Idealnie nada się wielofunkcyjny van, zapewniający dużo miejsca dla każdego członka rodziny. Z kolei na czas podróży służbowej lepszym wyborem będzie mniejszy samochód, ale z większą pojemnością silnika i klimatyzacją. Do tego celu polecane są w szczególności marki Chevrolet i Renault.

Czynnikiem, który będzie miał wpływ na wybór modelu samochodu jest również czas wynajmu. Jeśli zależy nam na krótkim wynajmie auta, z którego korzystać będą dwie lub trzy osoby, najlepszym wyborem będzie nieduże auto miejskie. Wynajem takiego samochodu daje najemcy pewność, że nie spali za wiele paliwa, ani nie będzie trudno się nim parkować. To też dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają za dużego bagażu, więc nie potrzebują wiele dodatkowego miejsca w aucie. To w szczególności trafiony wybór jeśli chodzi o podróż służbową lub romantyczny weekend w wielkim mieście.

Przetestuj samochód na jeździe próbnej

 

Jeśli po przeanalizowaniu własnych potrzeb nadal mamy wątpliwości co do wyboru odpowiedniego samochodu, dobrze będzie wybrać się na jazdę próbną. Nie wszystkie firmy dają taką możliwość ani nie zawsze jest na to czas, ale warto dowiedzieć się czy można przetestować dany model w terenie. Taka jazda próbna pomoże w poznaniu możliwości auta oraz wszystkich jego wad i zalet. Dzięki temu można dowiedzieć się czy akurat ten model jest dla nas. Dodatkowo, wszystkie samochody do wynajęcia charakteryzują się tym, że są zadbane i bezpieczne, dlatego nie trzeba martwić się tymi aspektami, a jedynie można skupić się na niezbędnych funkcjach.

 

Comments are closed.