Limity obowiązujące kierowców wynajmujących samochody

W wielu zagranicznych wypożyczalniach słyszy się o licznych limitach, jakie obowiązują kierowców. Przykładowo nie mogą oni przejechać większej ilości kilometrów niż ta wyznaczona, czy wyjechać poza granice miasta, skąd pochodzi samochód. W naszym kraju również często zdarzają się takie sytuacje, dlatego najemcy powinni dokładnie sprawdzać umowy, jakie podpisują oraz znajdujące się na nich warunki użytkowania. Na szczęście coraz więcej wypożyczalni rezygnuje z jakichkolwiek limitów, jednak kierowcy powinni być świadomi, na co powinni się przygotować i czego unikać.

Ograniczenia związane z liczbą przejechanych kilometrów

Jeszcze kilka lat temu w każdej wypożyczalni obowiązywały limity związane z maksymalną liczbą kilometrów, jaką można przejechać wynajętym pojazdem w cenie najmu. Wszelkie dodatkowe odległości były rozliczane podczas zdawania auta, zgodnie z zawartą umową. Dla wielu osób właśnie przez ten zapisek wypożyczenie samochodu wydawało się bardzo nieopłacalne, ponieważ dopłaty często były tak duże, że niestety koszta znacznie przekraczały możliwości finansowe. Na szczęście wypożyczalnia samochodów w Mysłowicach i wiele innych na terenie kraju postanowiły zrezygnować z takiego zapisu w umowie, który ograniczał swobodę korzystania i pokonywania dużych odległości przez kierowców.

Co jeśli wypożyczalnia posiada nadal limit?

W przypadku limitu kilometrów, najlepiej określić sobie jak często i na jakich trasach będzie użytkowany samochód. Dozwolona odległość do przejechania w trakcie doby czy całego okresu najmu nie jest tak straszna, kiedy auto potrzebne jest do pokonywania krótkich codziennych tras. Jeśli jednak w grę wchodzi wyjazd służbowy do innego miasta, niestety trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Często są one zależne od klasy pojazdu i oczywiście ilości nadmiernych kilometrów, które zostaną przemnożone przez stawkę zawartą w umowie. Mimo wszystko warto zapytać o możliwość wypożyczenia bez limitu, być może opłata okaże się niska w porównaniu z tą za przekroczenie ograniczeń.

Poza limitem kilometrów, w wielu wypożyczalniach obowiązuje zakaz wyjazdu poza teren kraju, a czasem nawet miasta. Wiadomo, że osoba decydująca się na wynajem potrzebuje środka transportu, który dowiezie ją zwykle w miejsce niedostępne dla komunikacji miejskiej, więc lepiej wystrzegać się miejsc z narzuconymi limitami. Decydując się na wynajem samochodów w Mysłowicach, nie trzeba martwić się o ilość przejechanych kilometrów, ani żadne inne limity, które mogłyby podnieść cenę najmu.

Comments are closed.