Najpopularniejsze modele samochodów do wynajęcia

Wynajem samochodów jest obecnie bardzo popularny nie tylko za granicą, ale i w naszym kraju. Jest tak głównie ze względu na liczne zalety jakie oferują firmy zajmujące się tego typu usługą. Można zaliczyć do nich między innymi możliwość swobodnego poruszania się po obcym mieście czy też komfortowy dojazd na wesele lub inną uroczystość. Jednak podczas wypożyczania samochodu niemały problem stanowi wybór odpowiedniego modelu. W zależności od tego jaką firmę wybierzemy do dyspozycji mamy różne modele samochodów. Z jakimi można spotkać się najczęściej i które warto wybrać w jakich sytuacjach?

Najczęściej wypożyczane modele samochodów

 

Samochody do wynajęcia dostępne na rynku przeznaczone są do różnych celów, dlatego można spotkać się z bogatymi ofertami, które zawierają zarówno duże samochody rodzinne, jak i mniejsze auta z wieloma dodatkowymi funkcjami. W zależności od tego jakie ma być przeznaczenie wypożyczanego przez klienta samochodu może on wybierać pomiędzy kilkoma modelami. Najczęściej wypożyczanymi samochodami przez duże rodziny wybierające się na wakacje są Skoda Roomster i Renault Traffic. Oba te auta są niezwykle przestrzenne i wygodne, co wpływa na komfort jazdy. Dzięki temu nadają się na dłuższe podróże, a pojemność ich bagażników pozwala na zabranie nieograniczonej ilości walizek i toreb. Dostępna w tych modelach manualna skrzynia biegów jest dodatkowym ułatwieniem dla kierowcy, dlatego nietrudno uwierzyć, że te samochody są jednymi z najczęściej wybieranych. W odwrotnym przypadku, gdy z samochodu zamierza korzystać tylko jedna lub dwie osoby klienci zazwyczaj wybierają pomiędzy Renualtem Clio oraz Oplem Corsa. Samochody te posiadają mniejszą liczbę miejsc, dlatego najlepiej sprawdzają się podczas podróży służbowych. Równie często wybierany samochód do wynajęcia to Fiat Fiorino, który często wypożyczany jest przez klientów do pracy. Jazda tym modelem jest komfortowa i niezwykle wygodna.

 

Wybór samochodu a długoterminowy wynajem

 

W sytuacjach, gdy klientowi zależy na długotrwałym wynajmie samochodu sytuacja się zmienia. W tym przypadku najczęściej wybierane są modele, których spalanie jest stosunkowo małe, a ilość miejsc pozwala na swobodne wożenie rodziny lub znajomych. Takimi samochodami są między innymi Skoda Citago i Fiat Panda, o spalaniu około 5’9. Warto jednak podczas wyboru samochodu zapytać o zdanie eksperta danego sklepu. Dzięki temu można dowiedzieć się więcej na temat dostępnych modeli, ich specyfiki oraz samych zasad wynajmu panujących w danej firmie.

Comments are closed.