Samochód zastępczy – co należy wiedzieć?

W dwudziestym pierwszym wieku postęp technologiczny, a także znaczne przyspieszenie tempa życia sprawiają, że coraz więcej osób korzysta z własnych samochodów, by przemieszczać się z miejsca na miejsce. Auta są już naszą codziennością, nieustannie trzeba jeździć do pracy, na zakupy, by odwiedzić rodzinę lub przyjaciół. Zagęszczenie na drogach stopniowo wzrasta i trudno się dziwić, że coraz częściej mamy do czynienia z
wypadkami drogowymi. W związku ze stłuczką samochód przeważnie trzeba oddawać do naprawy, należy sobie jednak w tym czasie radzić – właśnie wtedy najlepiej skorzystać z pomocy wypożyczalni aut.

Auto zastępcze z OC sprawcy

Samochód po wypadku można wynająć niezależnie od tego, czy też szkoda nie wynikała z działania osób trzecich. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli zajściu towarzyszyła wina innego kierowcy, można śmiało ubiegać się o wypożyczenie auta z OC sprawcy. Po złożeniu niezbędnych wniosków kierowca powinien otrzymać tymczasowo auto o klasie nie lepszej niż jego własny samochód, ale niekoniecznie z takim samym przebiegiem. Wypożyczalnia aut może zapewnić kierowcy samochód zastępczy dzięki któremu nie odczuje on w znacznym stopniu nieprzyjemności związanych z brakiem dostępu do własnego pojazdu.

Opłacalność wynajmu aut

Profesjonalny wynajem samochodów nie narzuca klientowi ograniczenia wykorzystanych kilometrów, wystarczy opłacić niewielką kaucję za pojazd i stawkę od ilości dni, podczas których korzysta się z wozu. Ceny są bardzo korzystne, a im dłuższy okres wypożyczania samochodu, dzienna stawka zmniejsza się. Dzięki tego typu udogodnieniom coraz więcej osób decyduje się na samochody zastępcze. Jest to opłacalne nie tylko po stłuczce, ale również, gdy kierowca potrzebuje auta o konkretnej specyfice na dowolny, nawet prywatny wyjazd. Wypożyczenie samochodu korzystając z własnych środków nie wymaga składania wniosku, wystarczy niewielkie zabezpieczenie w postaci kaucji. Do wypożyczalni dodzwonić można się w każdej chwili, wystarczy jeden telefon by uzgodnić wszelkie szczegóły.

Jak widać, kierowcy po stłuczce nie pozostają bez rozwiązania. Nie są oni zdani na komunikację miejską, gdy pojawia się konieczność dojazdu do pracy. Wystarczy skorzystać z usług dobrej wypożyczalni, w której dla każdego znajdzie się idealne auto, dzięki czemu możliwe będzie cieszenie się komfortową jazdą każdego dnia. Wozy występują w wielu markach oraz wariantach kolorystycznych i na pewno każdy znajdzie coś idealnego dla siebie, w dodatku w rozsądnej cenie za jeden dzień.

Comments are closed.