Wypożyczanie krótko, a długoterminowe

Coraz większa ilość wypożyczalni samochodów decyduje się na to, by wprowadzić do swojej oferty najem długoterminowy. Ma to znaczny wpływ na zwiększenie liczny klientów, a co za tym idzie również zysków, które pozwalają utrzymać flotę w idealnym stanie. Na takie rozwiązania chętnie decydują się firmy z ograniczonym budżetem do przeznaczenia na samochody służbowe. Zdecydowanie bardziej wolą wynająć na kilka miesięcy nowy pojazd i nie przejmować się jego naprawami, niż spłacać leasing, a w przyszłości sprzedać za bezcen. Na jakiej zasadzie działa więc wynajem długoterminowy i czy jest on bardziej opłacalny niż krótkoterminowy?

Cel najmu oraz sposób rozliczenia

Zanim podejmie się decyzję o wynajmie pojazdu, warto ustalić przez jaki czas i do jakich celów będzie on używany. W przypadku firm wiadomo, że im dłuższy termin wynajmu, tym lepszą cenę można negocjować za dobę oraz zmniejszenie wszelkich ograniczeń. W ten sposób niewielkim kosztem można poszerzyć flotę pojazdów o nowe egzemplarze. Kiedy jednak to osoba prywatna decyduje się na wynajem długoterminowy, musi ona przekalkulować, czy wynajem samochodów rzeczywiście będzie opłacalny. Są jednak osoby, które nie mogą pozwolić sobie na zakup nowego samochodu czy wzięcie go w leasing, dlatego decydują się na podpisanie umowy najmu. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, gwarantujące komfort jazdy oraz korzystanie z jednego z najnowszych modeli na rynku.

Kto korzysta z wynajmu długoterminowego?

Na długoterminowy wynajem pojazdu decydują się przede wszystkim firmy, jednak nie brakuje i zainteresowanych wśród osób prywatnych. Zazwyczaj wynika to z faktu przyniesienia wielu korzyści, bowiem przedsiębiorstwo może pewną część wydatków odliczyć sobie od podatku, a zwykły kierowca spełnia marzenie o możliwości prowadzenia nowego samochodu. Oboje otrzymują to, na czym im najbardziej zależy, w zamian za co miesięczną opłatę abonamentu na konto wypożyczalni. Dobrym przykładem jest wypożyczalnia samochodów w Chorzowie, która chętnie oferuje swoje samochody przedsiębiorcom. Stały klient w postaci firmy jest naprawdę cenny, a koszta utrzymania pojazdu się zwracają, kiedy ten jest eksploatowany.

W naszym kraju wynajem długoterminowy nie jest jeszcze tak popularny, jak na zachodzie. Mimo to już wiele firm zdecydowało się na podpisanie umowy z wypożyczalniami, w celu najmu pojazdów na dłuższy okres. Jest to o tyle wygodne, że wszelkie koszty napraw oraz wymiany części eksploatacyjnych ponosi wypożyczalnia, więc kierowca musi dbać tylko o uzupełnianie paliwa.

Comments are closed.